متقاضيان امريه سربازي

متقاضيان امريه در وزارت نيرو، براي کسب اطلاع از آخرين قوانين و مقررات در اين خصوص در وزارت نيرو مي‌توانند به منو اداره قوانين و مقررات/ امريه يا آدرس Amriyeh.moe.gov.ir مراجعه يا با شماره تلفن 81606271 خانم آرمات تماس حاصل نمايند.


اخبار اداره کل امور اداري

دستورالعمل پيشگيري از بيماري هاي واگيردار در وزارت نيرو ابلاغ شد.
1398/12/04
 با توجه به شيوع بيماري کرونا در کشور، دستور العمل پيشگيري از بيماري‌هاي واگيردار تهيه و طي نامه شماره 400/ 49478/ 98 مورخ 4/ 12/ 98 معاون حقوقي، پشتيباني و مجلس وزارت نيرو به کليه مديران، معاونان و شرکت‌هاي مادر تخصصي ابلاغ گرديد. متن اين دستورالعمل بدين شرح است:

  با عنايت به همه‌گیری بیماریهای ویروسی از کشور چین و انتشار آن در مدت کوتاه به سایر کشورها و اعلام اضطرار جهانی از سوی سازمان بهداشت جهانی WHO و همچنين انتشار بیماری در ايران، پيش‌بيني تمهيدات لازم و رعایت موازین بهداشتی به منظور پيشگيري از بيماري، ضرورت دارد. در اين راستا، رعايت موارد ذیل تا پايان سال‌جاري مورد تأکيد مي‌باشد.
1-    با عنايت به اهميت و ضرورت رعایت بهداشت فردی در پیشگیری از ابتلا و انتشار بیماری، بر رعایت موازین بهداشت فردی تأکيد مي‌گردد.
2-    لازم است همکاران عزیز در صورت بروز هرگونه علائم نظير تب و بیماریهای تنفسی، از حضور در محل کار تا بهبودی کامل‌خودداری نمایند.
3-    در صورت مشاهده علائم بيماري از جمله تب و مشکلات تنفسي در همکاران و يا مراجعين، ضمن هماهنگی با اداره کل امور اداري و پشتيباني با رعایت احترام کامل اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه بعمل آید.
4-    همکاران با بیماریهای مزمن ریوی- قلبی و سایر بیماریهای خاص تأیید‌شده از قبیل سیروز کبدی و بیماران سرطانی حتی در زمان درمان نگهدارنده با تجویز پزشکان معالج در صورت بروز هرگونه علائم تنفسی و یا حتی بعنوان پیشگیری می‌توانند از مرخصی استعلاجی استفاده نمایند.
5-    با توجه به خطر بیماری در زنان باردار و عوارض بیماری برای مادر و کودک، بانوان باردار مي‌توانند تا پایان اسفندماه با نظر پزشک معالج از مرخصی استعلاجی غیرمرتبط با مرخصی بعد از زایمان استفاده نمایند.
6-    با توجه به سیر بیماری و عوارض آن در افراد سالمند، تا پايان سال‌جاري حتي‌المقدور از مراجعه همکاران بازنشسته به حوزه ستادي خودداری و تمهیدات لازم برای انجام امور این عزیزان به‌صورت مجازی، تلفنی و حتی از طريق پیک یا نامه‌رسان صورت پذيرد.
7-    اتخاذ تدابير لازم به منظور رسيدگي و پاسخگويي به اربابان رجوع و متقاضيان در شهرستان و استان مربوطه به نحويکه نياز به مراجعه آنها به شرکتهاي مادر تخصصي و ستاد وزارت نيرو نباشد.
8-    تا پایان سال‌جاری از برگزاری تمامي جلسات وگردهمایی‌های غيرضروري که موجب تجمع همکاران مي‌گردد، خودداري شود. اين بند شامل فعاليت‌هاي ورزشي و گروهي نيز مي‌گردد.
9-    نصب مايع يا ژل استاندارد ضد‌عفوني‌کننده در مبادي ورودي و خروجي ساختمان و سرويس‌هاي بهداشتي و ضرورت شستشوي مکرر و ضدعفوني کردن دستها توسط همکاران و مراجعين
10-    اتخاذ تدابير لازم به منظور رعايت کامل موازين بهداشتي در رستوران و اعمال مراقبت ويژه در مرحله طبخ و توزيع غذا
11-    همکاران حتي‌المقدور از استفاده از وسايل و ابزار مشترک در محيط کار خودداري نمايند.
با توجه به سرعت سرایت این بیماری، آگاهی‌رسانی و آموزش‌هاي لازم (از جمله لزوم تغییر رفتار، انجام احوالپرسی با رعايت فاصله یک و نیم متري، رعایت موازین بهداشتی در هنگام عطسه و سرفه و غيره) حتی‌الامکان به‌صورت مجازی به همکاران ارائه شود.
12-    استفاده از دستکش یکبار‌ مصرف بويژه در آبدارخانه¬ها و همچنين تمیز کردن تمام سطوح کاري، دربها و سایر قسمتهاي مورد استفاده عموم با موادضدعفونی کننده حداقل 3 مرتبه در روز الزامی است.
مسئوليت نظارت بر حسن اجراي اين بخشنامه بر عهده اداره‌کل امور اداري و پشتيباني و مشاور امور سلامت معاونت تحقيقات و منابع انساني مي‌باشد.
           
     رضا انجم شعاع
معاون حقوقي، پشتيباني و مجلس

 

اخبار مرتبط با اداره خدمات عمومي و پشتيباني ستاد

1399/08/10
کليه دفاتر و محيط هاي مرتبط به صورت روزانه بوسيله مايع ضدعفوني استاندارد ضدعفوني مي شود.

1399/07/15
نظافت کامل انبار حوزه ستادي توسط نيروها خدماتي انجام گرفت.

1399/07/15
نظافت و ضدعفوني کامل پله ها و محيط اطراف توسط نيروهاي خدماتي انجام گرفت

1399/07/12
نظافت کلي ساختمان طرح تکريم در روز پنج شنبه مورخ 99/07/10 انجام گرديد.

1399/07/12
روز پنج شنبه مورخ 99/07/10 نظافت پارکينگهاي B1 و پارکينگ وزارتي انجام شد.

1399/07/08
دفاتر همکاران به صورت روزانه ضدعفوني ميشود.

1399/07/05
نيروهاي محترم خدماتي در روز پنج شنبه مورخ 1399/08/03 اقدام به جمع آوري نمايشگاه هفته دفاع مقدس نمودند.

نتایج نمایش 1-10 (از 19)
 |<  < 1 - 2  >  >|