اخبار اداره کل امور اداري

اگر مشترکی بتواند ایرادی در نحوه محاسبه قبض برق خود پیدا کند، هزینه برق مصرفی وی تا یک سال رایگان محاسبه خواهد شد.
1398/10/15
شرکت توانیر با تکذیب شایعات فضای مجازی در خصوص افزایش قیمت برق پس از حذف قبض برق اعلام کرد:اگر مشترکی بتواند ایرادی در نحوه محاسبه قبض برق خود پیدا کند، هزینه برق مصرفی وی تا یک سال رایگان محاسبه خواهد شد.
به‌گزارش برق نیوز، توانیر در اطلاعیه ای در خصوص دستاورد‌های برنامه‌های مدیریت مصرف برق شرکت توانیر طی پیک تابستان امسال را  تشریح کرد.
 
 به مدار آوردن ۳ هزارو ۲۵۰ مگاوات واحد جدید نیروگاهی طی تابستان ۹۷ تا ۹۸ را از رکورد‌های مؤثر عنوان کرد که در کنار تعمیرات اساسی نیروگاه‌ها انجام گرفت.

توانیر نوشت: ابتکار مهم امسال را مربوط به بخش مدیریت مصرف ذکر کرد که برای نخستین بار ۳۸۷۴ مگاوات صرفه‌جویی مصرف را در پیک امسال رقم زد و ۲۰۰ هزار تفاهم‌نامه در این خصوص به بخش‌های تجاری، صنعتی و کشاورزی منعقد شد و صنعت برق را قادر ساخت بدون اعمال خاموشی برنامه‌ریزی شده از پیک تابستان ۹۸ عبور کند.

 این اقدام باعث شد بتوانیم صادرات برق را برابر تعهدات وزارت نیرو به کشور‌های همسایه محقق کنیم وعلاوه بر آن صادرات برق کشور نسبت به سال گذشته ۱۲۰ درصد افزایش یافت و نقش به سزایی در تأمین منافع ملی ایفا کرد.

صرفه‌جویی مصرف برق امسال را برابر احداث ۵ هزار مگاوات نیروگاه جدید با ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری عنوان کرد که حاکی از نقش قابل توجه مدیریت مصرف برق در جبران محدودیت‌های اقتصادی این صنعت زیربنایی است.

توانیر اعلام کرد: پرداخت ۳۵۰ هزار میلیارد تومان پاداش همکاری با برنامه‌های مدیریت مصرف به مشترکان صنعتی و کشاورزی، منافع اقتصادی حاصل شده را ۲۰ برابر سرمایه گذاری انجام شده در این بخش است

توانیر با اشاره به رعایت سقف الگوی مصرف برق از سوی ۲۴ میلیون از ۲۹ میلیون مشترک برق کشور خاطرنشان کرد: تابستان امسال ۵ میلیون مشترک بیبشتر از الگو برق مصرف کردند که باعث شد بهای برق مصرفی آن‌ها برابر مصوب وزارت نیرو ۲۳ درصد افزایش یابد و حدود ۸ میلیون مشترک کم مصرف که نسبت به سال گذشته برق کمتری مصرف کردند، ۱۰۶ میلیارد تومان تشویق منظور شد.

توانیر برنامه سال ۹۹ را پیوستن ۳ هزار مگاوات نیروگاه جدید به مدار تولید برق کشور تا تابستان ۹۹ و انجام برنامه‌های تعمیرات اساسی و بازدید‌های دوره‌ای سایر نیروگاه‌ها عنوان کرد. همچنین برنامه ریزی شده حدود ۴ هزارمگاوات از پیک تابستان از طریق برنامه‌های مدیریت مصرف جبران شود و حدود هزار مگاوات نیز برای نخستین بار با استفاده از ظرفیت استارتاپ‌ها که مقررات آن درحال وضع است جبران می‌شود.

توانیر در خصوص آلایندگی نیروگاه‌ها نیز نوشت: بر اساس آمار رسمی منتشر شده ۷۰ درصد آلایندگی موجود در کلانشهر‌ها به دلیل وجود و انتشار ذرات معلق است که منشأ این ذرات نیز بیش‌تر موتورسیکلت‌ها و خودرو‌های سنگین است.

طبق اعلام توانیر سهم صنعت نیروگاهی و مجموعه سایر صنایع از آلایندگی هوا در کلانشهر‌ها تنها ۲۷ درصد است که آن در هنگام مصرف سوخت مایع رخ می‌دهد و در حال حاضر نیز مصرف سوخت مایع بسیار کم است. صنعت برق تا زمانی که مجبور نباشد، تمایلی به استفاده از سوخت مازوت در تولید برق ندارد.

توانیر فاصله مصرف در تابستان و زمستان را هم مورد اشاره قرار داد و گفت: هم اکنون نزدیک به ۲۲ هزار مگاوات ظرفیت خالی وجود دارد که دقیقاً به میزان مصرف سیستم‌های سرمایشی است که هنگام فصل گرما وارد مدار می‌شود.

 به ازای احداث هر کیلووات ظرفیت نیروگاهی باید ۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو سرمایه گذاری شود.

 صنعت برق از هر پیشنهادی برای استفاده از ظرفیت خالی نیروگاهی در زمستان استقبال می‌کند و در این خصوص برقی کردن سیستم حمل و نقل را یکی از راهکار‌های مناسب می‌داند.

توانیر همچنین در خصوص نرخ خرید برق از نیروگاه‌ها بیان داشت: براساس پیشنهاد سندیکای تولیدکنندگان، تسهیلات ارائه شده به سرمایه گذاران که از محل صندوق توسعه ملی بوده است، در صورت تصویب مجلس می‌تواند به نرخ زمان دریافت تسهیلات محاسبه شود که دراین صورت افزایش ناشی از نوسان اخیر نرخ ارز را پوشش خواهد داد.

شرکت توانیر همچنین در خصوص عرضه برق در بورس انرژی نوشت: ما مشتاق به عرضه برق در بورس انرژی هستیم، اما قرارداد‌هایی را از سال‌های گذشته داریم که موظف به تامین برق آن‌ها هستیم.

 با بیان این که از این پس قرارداد‌های خرید تضمینی برق با نیروگاه‌ها به شیوه فعلی منعقد نخواهد شد،و از این پس با برگزاری مناقصه، نسبت به انتخاب سرمایه گذار اقدام خواهد شد که این شیوه براساس ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه انجام می‌گیرد.

توانیر در عین حال با تکذیب برخی شایعات مطرح شده در فضای مجازی در خصوص افزایش قیمت برق پس از حذف قبض برق نیز گفت: به هیچ عنوان افزایشی در قیمت برق یا تغییر در نحوه محاسبه برق وجود نداشته است.

 توانیر تاکید کرد: اگر مشترکی بتواند ایرادی در نحوه محاسبه قبض برق خود پیدا کند، هزینه برق مصرفی وی تا یک سال رایگان محاسبه خواهد شد.

اخبار مرتبط با اداره خدمات عمومي و پشتيباني ستاد

1399/08/10
کليه دفاتر و محيط هاي مرتبط به صورت روزانه بوسيله مايع ضدعفوني استاندارد ضدعفوني مي شود.

1399/07/15
نظافت کامل انبار حوزه ستادي توسط نيروها خدماتي انجام گرفت.

1399/07/15
نظافت و ضدعفوني کامل پله ها و محيط اطراف توسط نيروهاي خدماتي انجام گرفت

1399/07/12
نظافت کلي ساختمان طرح تکريم در روز پنج شنبه مورخ 99/07/10 انجام گرديد.

1399/07/12
روز پنج شنبه مورخ 99/07/10 نظافت پارکينگهاي B1 و پارکينگ وزارتي انجام شد.

1399/07/08
دفاتر همکاران به صورت روزانه ضدعفوني ميشود.

1399/07/05
نيروهاي محترم خدماتي در روز پنج شنبه مورخ 1399/08/03 اقدام به جمع آوري نمايشگاه هفته دفاع مقدس نمودند.

نتایج نمایش 1-10 (از 19)
 |<  < 1 - 2  >  >|